Logo BIP
Herb
Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
Powiat Myśliborski

Koordynacja usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu

Sposoby dostarczenia dokumentów

  • Wizyta w urzędzie
  • Listownie, drogą pocztową
  • Faxem
  • Formularz elektroniczny

Sposoby odbioru dokumentów

  • Osobiście
  • Pocztą
  • Elektronicznie

Wymagane dokumenty

Przeprowadzenie narady koordynacyjnej odbywa się na podstawie wniosku złożonego za pomącą modułu iProjektant – moduł dostępny na stronie http://mysliborz.giportal.pl/ lub po złożeniu wniosku w wersji papierowej.

1. Wypełniony wniosek strony- formularz do pobrania

2. Nie mniej niż 2 egz. aktualnych map w formie analogowej zawierających propozycje usytuowania projektowanych sieci

3. Wersję cyfrową projektu w postaci:

a) pliku komputerowego w formacie „dxf” lub „dwg” z warstwą  zawierającą przebieg projektowanych sieci lub przyłączy w przypadku sporządzenia projektu przy użyciu programu komputerowego;

b) pliku komputerowego w formacie „pdf” lub „jpg” zawierającego zeskanowany obraz projektu w przypadku sporządzenia projektu „odręcznie”, współrzędne txt.

c) kopia mapy do celów projektowych do wglądu.


Komórka organizacyjna

Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami, ul. Północna 15, pok. 12, tel.  95 747 20 21 wew. 273

Poniedziałek  700 -1600, wtorek do czwartku 700 – 1500, piątek 700 – 1400.

e-mail:  zud@powiatmysliborski.pl

 


Opłaty

1. Za dokonanie uzgodnienia projektowanej sieci pobiera się opłatę określoną w tabeli nr 16 pkt. 6 załącznika do ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, ustaloną w Dokumencie Obliczenia Opłaty

2. Pobranie opłaty następuje przed wyznaczonym terminem narady koordynacyjnej

3. W przypadku, gdy z wniosku wynika żądanie wysłania uzgodnionej dokumentacji pocztą pod wskazany adres, należna jest opłata dodatkowa w wysokości uzależnionej od wagi przesyłki (10 zł za przesyłki o wadze do 1 kg).

4. Opłata skarbowa od dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii wynosi 17 zł ( z wyłączeniem pełnomocnictwa udzielonego małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu lub gdy mocodawcą jest podmiot zwolniony z opłaty skarbowej ).


Termin i sposób realizacji

Termin załatwienia

1. Wniosek o uzgodnienie będzie przedmiotem narady koordynacyjnej.
Narady koordynacyjne odbywać się będą w formie elektronicznej za pomocą modułu iNarady.

 

2. O terminie narady oraz o wysokości należnej opłaty, wynikającej z Dokumentu Obliczenia Opłaty, wnioskodawca zostanie zawiadomiony za pomocą modułu iProjektant,  pocztą elektroniczną lub telefonicznie . Wnioskodawcy przysługuje prawo uczestniczenia w naradzie. Narada koordynacyjna przeprowadzona jest za pomocą środków komunikacji elektronicznej - zamiast terminu narady, o którym mowa w ust. 5, starosta wyznacza termin jej zakończenia, który nie może być krótszy niż 5 dni roboczych i dłuższy niż 10 dni roboczych od dnia dokonania zawiadomienia podmiotów, o których mowa w  Art. 28b ust. 3 Ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne.

 

Zgodnie z art. 28b ust. 2 ustawy obowiązek uzgadniania usytuowania nie dotyczy przyłączy oraz sieci uzbrojenia terenu sytuowanych wyłącznie w granicach działki budowlanej. Jednak na wniosek inwestora lub projektanta sieci uzbrojenia terenu, podmiotu zarządzającego siecią uzbrojenia terenu lub prezydenta miasta, uzasadniony w szczególności potrzebą wyeliminowania zagrożeń wynikających z możliwej kolizji między sytuowanymi  na tym samym terenie sieciami uzbrojenia terenu, przedmiotem narady koordynacyjnej może być sytuowanie przyłączy.


Podstawa prawna

Art. 28b, 28ba, 28bb, 28c, 28d, 28e Ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne.


Dodatkowe informacje, uwagi

Załączniki:

Wniosek w pliku Word

Wniosek w pliku PDF